Menu Content/Inhalt
Start
Pozycjonowanie - witamy PDF Drukuj
Oceny: / 4
KiepskiBardzo dobry 
31.07.2007.

Upowszechnienie się internetu sprawiło, iż stał się on jednym z podstawowych mediów komunikacji zarówno między zwyczajnymi internautami, a także, co ważniejsze, również między firmami a konsumentami. W sieci potencjalni klienci mogą znaleźć informacje na temat interesujących ich produktów, a także bez wychodzenia z domu dokonać zakupu. Na powodzenie internetu wpływa dostępność oferty 24h na dobę, łatwość porównywania cen oraz możliwość dokonania zakupu bez konieczności opuszczania domu czy biura i stania w kolejkach. Współczesne strony internetowe nie są już tylko prostą prezentacją oferty firmy, ale koncentrują się na sprzedaży towarów i usług oraz wspierają kontakty firmy z otoczeniem.

Od 2001 roku wydatki gotówkowe (bez barterów) na reklamę w internecie wzrosły już ponad 10-cio krotnie i nadal prognozowany jest ich dynamiczny wzrost, szczególnie jeśli chodzi o wydatki na optymalizację i pozycjonowanie stron internetowych.

Największą popularnością wśród internautów cieszy się branża informatyczna – odwiedzana przez ponad 75% użytkowników internetu. Kolejne miejsca przypadają firmom z branży telekomunikacyjnej (50%) oraz bankom (41%). Jeśli chodzi o sklepy internetowe i aukcje – odwiedziło je ponad 2/3 internautów. Sklepy internetowe mają kilka zalet w porównaniu z tradycyjnymi: konkurencyjność cenowa, oszczędność czasu, możliwość zakupu o każdej porze oraz dostawa prosto do domu. Ponadto wzrost popularności kart kredytowych i bankowości elektronicznej pozwala na łatwiejsze dokonywanie płatności za towar zakupiony przez internet. Już teraz można kupić praktycznie wszystko nie ruszając się z przed komputera, a być może w ciągu kilku lat będzie to główny sposób robienia codziennych zakupów.

Wraz ze wzrostem liczby stron internetowych będzie także rosła konkurencja między nimi, szczególnie jeśli chodzi o pozycję w wyszukiwarkach, które odnotowują bardzo duży wzrost ilości zapytań w ciągu ostatnich kilku lat i gwarantują dużą liczbę wejść na strony. Stąd też już od kilku lat mocno rozwija się pozycjonowanie stron internetowych, czyli optymalizacja stron pod względem ich jak najlepszej pozycji w wyszukiwarkach internetowych.


 

Czy wiesz, że...

Największą popularnością wśród internautów cieszy się branża informatyczna – odwiedzana przez ponad 75% użytkowników internetu. Kolejne miejsca przypadają firmom z branży telekomunikacyjnej (50%) oraz bankom (41%). Jeśli chodzi o sklepy internetowe i aukcje – odwiedziło je ponad 2/3 internautów.

 

Sonda

Pozycjonuję strony...
 

Online